Nejprodávanější produkty

Informace

Výrobci

Seznam produktů výrobce Vinařství Omasta

Vinařství Omasta nabízí přívlastková a ročníková vína mnoha odrůd velkopavlovické, slovácké a mikulovské podoblasti, která produkuje v Horních Bojanovicích v panském sklepě z 15. století.

Vinařství Omasta nabízí přívlastková a ročníková vína mnoha odrůd velkopavlovické, slovácké a mikulovské podoblasti, která produkuje v Horních Bojanovicích v panském sklepě z 15. století.


Obhospodařuje jeden hektar vlastních vinic, další hrozny vybírá u dlouhodobých a ověřených dodavatelů. Vinařství tak nabízí širokou nabídku kvalitních vín mnoha odrůd, především bílých a rosé, ale za povšimnutí stojí určitě také červená vína, zejména Frankovka, Svatovavřinecké, Dornfelder a v omezeném množství Cabernet Moravia i Sauvignon.


Stěžejní odrůdou, která má ve vinařství tradici, je Muškát Moravský a Irsai Oliver.


Věnuje se také starším odrůdám, jako je Neuburské, i méně rozšířeným, jako je například Hibernal, který se nachází v nabídce teprve krátce, ale sklízí na soutěžích i u zákazníků velké úspěchy.Vinařství má historii mnoha generací. Oficiálně bylo založeno v roce 1996 a v tomto roce se výrobě vína začalo věnovat plně profesionálně. Sídlí v bývalém panském sklepě z 15. století a vína zde mají vynikající podmínky pro archivaci i skladování.


O chod firmy se stará její zakladatel, Stanislav Omasta, a synové TomášStanislav, oba úspěšní absolventi vinařské školy ve Valticích. Rodinná tradice se tak spojuje s moderními poznatky z enologie a technologickými dovednostmi.
Jak dělají svá vína


Víno vzniká velkou části již ve vinici, proto je kladen velký důraz na kvalitu hroznů při výběru i samotném zpracování.


Používají k tomu moderní mlýnkoodzrňovač a pneumatický lis. Bílá vína řízeně kvasí v moderních nerezových tancích, což umožňuje ovlivnit výslednou kvalitu vín a plné rozvinutí jejich potenciálu. Část bílých vín pak zraje v tradičních dubových sudech, starých čtyřicet let.


Červená vína zrají klasickou metodou v dubových sudech a malá část produkce ve francouzských sudech barrique.


Vínům věnují náležitou péči také při lahvování, uskladnění i přepravě k zákazníkovi.


Zobrazit

Žádné produkty neodpovídají tomuto výrobci.