Nejprodávanější produkty

Informace

Výrobci

Novinky

 • Frankovka KLARET 2017
  Frankovka KLARET 2017

  Víno krásné žlutě-oranžové barvy s opalizujícími odlesky, která byla...

  175,00 Kč
  Doručení: 1 - 2 dny
 • Sylvánské zelené 2017
  Sylvánské zelené 2017

  Příjemné minerální víno žlutozelené barvy s jemnou květinovou vůní...

  200,00 Kč
  Doručení: 1 - 2 dny
 • Chardonnay 2017 VOC Blatnice
  Chardonnay 2017 VOC Blatnice

  Extraktivní víno bohaté vůně, ve které se snoubí tropická ovocitost s...

  210,00 Kč
  Doručení: 1 - 2 dny

Seznam produktů výrobce Vinařství u Harmáčků

Když chcete dělat skvělé víno, potřebujete k tomu sklep. Zlaté české ručičky prostě nestačí. Proto v roce 2012 začali manželé Harmáčkovi přemýšlet o koupi sklepa v Hustopečích, městu vína a mandloní. Vždyť už ve středověku prosluly Hustopeče svou vinařskou kulturou a spolu se Znojmem a Mikulovem patřily mezi nejvýznamnější vinařská centra Moravy.

Manželé Harmáčkovi měli k vínu velmi blízko už od dětství. Jejich rodiče vlastní vinice pod Pálavskými vrchy, o které neustále pečují a kterým zasvětili svůj život. Bylo jim líto ponechat tyto vinice pouze pro odkup vypěstovaných hroznů. V hlavě se jim tak začal rodit plán, jak využít hrozny k výrobě vlastního vína. Proto se v říjnu 2012 rozhodli koupit sklep v Hustopečích pod Křížovým kopcem, u kterého nejprve zrekonstruovali samotné sklepní prostory, ve kterých svá vína nyní uchovávají v ideálních podmínkách a v další fázi pak rozšíření celého nadsklepních prostor o výrobnu, degustační místnost a malý penzion.


Manželé Harmáčkovi


Vinice se rozprostírají na ploše 1,5 hektarů a jsou vysázeny pod jižním svahem Pálavských vrchů, které spadají pod mikulovskou vinařskou podoblast. Jedná se o tratě Nad sklepy a Strážný vrch. Díky vyššímu slunečnímu svitu na Pálavských vrších a skvělé jižní expozici svahů hrozny dokonale vyzrávají.


Vinice čítají 4 000 hlav červených hroznů a 2 000 hlav bílých hroznů. Jedná se o raritu, protože tento region se vyznačuje spíše pěstováním bílého vína. Díky vápenatým sprašovým podložím na všech našich tratích mají vína osobitý minerální charakter.


Sklep Vinařství u Harmáíčků


Vinohrady jsou dědictvím po prarodičích, takže hrozny sklízí z vinohradu o stáří až třicet pět let. Díky tomu se ve vínu výrazněji projevují rysy typické pro danou odrůdu a víno má komplexnější a celkově složitější charakter.


Révu odlisťují a sklízejí výhradně ručně, aby nedošlo k narušení keřů a znehodnocení hroznů.


Odrůdy


Velmi se zde daří odrůdám bílého vína: Pálava, Veltlínské zelené, Neuburg, Ryzlink vlašský a Muškát moravský. Červené odrůdy vína se vždy odvděčí na výsost kvalitním materiálem ke zpracování vína, jako je: Zweigeltrebe, André, Frankovka, Neronet, Cabernet Moravia, Cabernet Sauvignon, Rulandské modré a v roce 2013 velmi podařeném Cuvée z Rulandského modrého a André.


Manželé Harmáčkovi chtějí pokračovat v rodinné tradici, navázat na ni budováním tradice vlastní a zároveň využívat nových technologií a moderních postupů. To vše pro získání vína jedinečné kvality a chuti.
Zobrazit

Žádné produkty neodpovídají tomuto výrobci.