Nejprodávanější produkty

Informace

Výrobci

Seznam produktů výrobce Vinařství Baraque

Příběh vinařství Baraque zní jako dlouhá pohádka s několika dějovými linkami. Můžete se vydat po té, která vypráví příběh dědy Jakuba, podnikavce, který se uměl otáčet za každého režimu. Můžete vyslechnout příběh stařečka Lubala, ve svých 95 letech zřejmě nejstarším aktivně hospodařícím vinařem v České republice, ne-li ve střední Evropě. Můžete sledovat zápletku, kdy se vinařské umění, 

HISTORIE VINAŘSTVÍ


Takto vznikl Baraque - sňatek Františka Machovského a Lenky Lubalové


Příběh vinařství Baraque zní jako dlouhá pohádka s několika dějovými linkami. Můžete se vydat po té, která vypráví příběh dědy Jakuba, podnikavce, který se uměl otáčet za každého režimu. Můžete vyslechnout příběh stařečka Lubala, ve svých 95 letech zřejmě nejstarším aktivně hospodařícím vinařem v České republice, ne-li ve střední Evropě. Můžete sledovat zápletku, kdy se vinařské umění, předávané z generace na generaci, ocitá v úzkých, když se otci nenarodí syn. A vlastně je jedno, po které lince se pustíte – všechny je možné zakončit větou: „A tak se František a Lenka vzali a měli spolu vinařství Baraque a (zatím) dva


kluky.“


borci na kadi


Právě na svatební cestě do Egypta v roce 2010 vznikla myšlenka založit vlastní vinařství. A tak se z nadšeného hobby-vinaře, který si na svůj koníček přivydělává provozováním posezení ve vinném sklepě, stává malovinař, který se svým vínem pomalu proniká do vinoték. A jeho manželka na mateřské se záhy mění v jeho jediného zaměstnance, jehož pracovní náplní je takřka cokoli od mytí skleniček a přípravy pohoštění ve sklípku až po účetnictví či PR.


Barák - stará usedlost, v níž vyrábíme víno


PROČ BARAQUE?


Francouzské slovo baraque (které čteme zcela česky „barak“) znamená v překladu barák. Právě tak totiž říkáme neobydlené selské usedlosti po pradědečkovi Jakubovi Machovském, kde naše víno vzniká.


A protože máme nejraději velká červená vína francouzského typu, stalo se slovo baraque pojmenováním snu. Snu o vinařství francouzského typu, kde hlavní výrobní budova obklopená vinohrady, kam oko dohlédne, je zároveň domovem vinaře i jeho rodiny.

Zobrazit
Zobrazeno 1 – 9 z 9 položek
Zobrazeno 1 – 9 z 9 položek