Nejprodávanější produkty

Informace

Výrobci

Seznam produktů výrobce Rodinné vinařství Košut

Rodinné vinařství Košut, je střední dynamicky se rozvíjející vinařskou firmou sídlící v obci Prušánky, s provozovnou v Moravské Nové Vsi a s archivními sklepy v malebné vesničce vinných sklepů „Nechory“. Hlavními představiteli rodinné firmy jsou bratři Luděk a Jaroslav Košutovi, absolventi vinařské školy ve Valticích a Mendlovy univerzity v Brně, zahradnické fakulty v Lednici na Moravě, kterým pomáhá otec Jan Košut a strýc Ing. Miroslav Košut s našimi nejmenšími Jeníčkem, Martínkem a Rostíkem. Technologem mající na starosti výrobu vín je Ing. Luděk Košut a hlavním agronomem je Jaroslav Košut, samozřejmostí je však jednoznačná spolupráce a vzájemné konzultace jak pro pěstování révy, tak pro výrobu vín.

Rodinné vinařství Košut, je střední dynamicky se rozvíjející vinařskou firmou sídlící v obci Prušánky, s provozovnou v Moravské Nové Vsi a s archivními sklepy v malebné vesničce vinných sklepů "Nechory". Hlavními představiteli rodinné firmy jsou bratři Luděk a Jaroslav Košutovi, absolventi vinařské školy ve Valticích a Mendlovy univerzity v Brně, zahradnické fakulty v Lednici na Moravě, kterým pomáhá otec Jan Košut a strýc Ing. Miroslav Košut s našimi nejmenšími Jeníčkem, Martínkem a Rostíkem. Technologem mající na starosti výrobu vín je Ing. Luděk Košut a hlavním agronomem je Jaroslav Košut, samozřejmostí je však jednoznačná spolupráce a vzájemné konzultace jak pro pěstování révy, tak pro výrobu vín.


kosut01.jpg


Kořeny hospodářství rodiny Košutových sahají daleko do minulosti. Nejstarší dochovaná památka, která svědčí o historii hospodaření vinařství, je trám na hospodářském stavení v Moravské Nové Vsi. Ten je památkou na jednoho z předků, který získal ocenění jako "Hospodář roku 1862". Naši předkové se od jak živa věnovali zemědělství. Zaměření bylo široké, přes pěstování tradičních polních plodin, chovu koní a dobytka až po pěstování révy a výrobu vína. Vývoj hospodářství procházel příznivým i nepříznivým obdobím a na tradici soukromého hospodaření rodina navázala v roce 1992, kdy začali svému hospodaření dávat dnešní podobu. Nyní se okrajově zabývájé také polní a živočišnou výrobou s chovem koní.


V roce 1995 se rozšířili i výrobu vína, kdy se malé vinařství zvětšilo a začalo směřovat k dnešní podobě. S produkcí lahvových vín a jejich prodejem rodina započala v roce 2002 a od této doby, započala psát novou, dnešní historii vinařství.


Hlavní činností firmy je však výroba kvalitních vín z vlastních vinic s důrazem na co nejosobitnější charakter a rozmanitost moravských vín. Vinice se nachází ve vinařských obcích Moravská Nová Ves a Prušánky ve vinařské podoblasti Slovácké. Celková rozloha vinic je 15 ha a spolu s 12 ha strýce Ing. Miroslava Košuta obhospodařují necelých třicet hektarů révy vinné.


 


Veškerá produkce se zpracovává moderními technologiemi. Samozřejmostí jsou pneumatické lisy, vinifikátory na nakvášení červených vín, či agregáty pro plně automatizované řízení kvasných procesů, s regulací teploty chlazení pro kvašení bílých vín a ohřevem pro biologické odbourávání kyselin červených vín nebo flotační odkalovače a deskové či křemelinové filtry.


Po školení vín jsou partie láhví umístěny v archivních sklepích nebo dále zrají v ležáckých sklepích, popřípadě v barrique sudech.


  


Cílem Rodinného vinařtví Košut je kladení důrazu na co nejvyšší kvalitu vín, o čem svědčí uznání na prestižních vinařských akcích a výstavách, s uvedením jejich vín i v Salonu vín ČR.
Zobrazit

Žádné produkty neodpovídají tomuto výrobci.